Transport samochodu z BlueSky

Blue Sky Auto pośredniczy wyłącznie w zakupie i sprowadzeniu pojazdu, nie świadczy natomiast osobno samej usługi transportowej

Koszt sprowadzenia samochodu zależy od jego rozmiaru, rocznika, sposobu wysyłki (na pokładzie statku czyli „roll on roll off” lub w kontenerze), oraz odległości od portu. Po stronie USA korzystamy z portów w Miami, Nowym Jorku oraz Los Angeles. Po stronie Europy – głównie z Bremerhaven, Rotterdamu oraz Gdyni.

Przykładowe koszty:

1. Koszt transportu drogowego w USA wynosi około 1 USD za milę, plus około 150 USD za załadowanie i rozładowanie. Średni koszt transportu do miasta portowego to około 500 USD.

2. Transport morski z USA do Bremerhaven to koszt 800-1200 USD.
Powyższa cena dotyczy kontenera dzielonego z innymi samochodami lub sprzętami. Dobieranie ich w celu optymalizacji ceny przedłuża czas transportu. Dla nowych, drogich samochodów polecamy wynajęcie samodzielnych kontenerów 20 lub 40 stopowych. Do 40 stopowego swobodnie wchodzą 2 samochody. Ceny całych kontenerów, łącznie z usługą załadowania i odprawą celnę wywozową wahają się w granicach od 3500 USD – 4500 USD w zależności od ich rozmiaru oraz armatora.

3. Transport z Niemiec do Polski, łącznie z pomocą w formalnościach celnych to około 2000 PLN.

4. Transport morski do Gdyni jest z reguły droższy o 600 USD.

5. Cena transportu po Polsce z Gdyni wynosi około 2 PLN za kilometr +VAT

6. Ubezpieczenie na czas transportu morskiego kosztuje 1,8% wartości samochodu. Możliwe jest  jednak zadeklarowanie części wartości pojazdu. Blue Sky Auto nie jest stroną w likwidowaniu szkód.

Podane ceny

KALKULATOR

Formularz kontaktowy

15 + 6 =