Formularz kontaktowy

W sprawie zakupu aut można się z nami kontaktować:
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00

Zapraszamy do skorzystania z serwisu Blue Sky Auto!

Blue Sky Auto działa od ponad 20 lat na polskim rynku, należy podobnie jak Blue Sky Travel do E.J.Ruszkowscy Holding Sp. z o.o.  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w imporcie nowych i używanych samochodów z USA. Specjalizujemy się w segmencie samochodów luksusowych, sportowych, terenowych oraz mini vanów, ponieważ takie właśnie samochody są w Polsce dużo droższe. Oszczędności, już po zapłaceniu wszystkich opłat importowych, mogą sięgać w niektórych przypadkach aż 45%! 

Na czym polegają nasze usługi?

1. Oceniamy opłacalność importu – porównujemy całkowite koszty importu pojazdu z USA oraz ceny oferowane przez dealera w Polsce.

2. Przedstawiamy Klientowi kilka szczegółowych ofert, ze wskazaniem tej najkorzystniejszej według naszej oceny.

3. Sprawdzamy sytuację prawną samochodu oraz ewentualnej transakcji, a zwłaszcza:
– pochodzenie samochodu,
– umocowanie pośrednika do zawarcia transakcji,
– czy wszystkie zastawy ciążące na pojeździe zostały skutecznie usunięte.

4. W przypadku transakcji realizowanych na terenie Europy jesteśmy w stanie wysłać rzeczoznawcę PZMOT, który dokona oceny samochodu przed transakcją. Oczywiście usługa ta jest dodatkowo płatna – klient pokrywa koszty transportu i noclegu rzeczoznawcy.

5. Ustalamy legalność transportu z USA – niektóre marki samochodów objęte są embargiem.

6. Wiążemy wszystkie elementy transportu z USA: transport lądowy do portu nadania, transport morski do Polski lub Niemiec, rozładowanie kontenera, formalności celno – skarbowe, transport do Polski, formalności w Polsce.

7. Pośredniczymy w ubezpieczeniu na czas transportu.

8. Oferujemy pośrednictwo w załatwieniu leasingu lub kredytu samochodowego.

Ceny naszych standardowych usług:

1. Wariant 1: Kupno i sprowadzenie samochodu z USA. Transakcja jest w pełni finansowana przez klienta. Kwota prowizji wynosi równowartośc w PLN 2500 USD+ VAT

2. Wariant 2: Klient wpłaca zaliczkę, której kwota jest każdorazowo uzgadniana, lecz wynosi nie mniej niż 25% wartości samochodu po ocleniu. Resztę sumy finansuje Blue Sky Auto. Przekazujemy samochód gotowy do rejestracji. Kwota prowizji wynosi równowartość w PLN 5000 USD +VAT

Cena ubezpieczenia frachtu wynosi 1,8% wartości samochodu. Istnieje możliwość ubezpieczenia części wartości pojazdu.